Uzdrawianie Czakr - Aromaterapia


Dzisiejsze spotkanie poświęcone jest tematyce uzdrawiania czakr. Opowiem najpierw czym są czakry, jak energia płynie pomiędzy nimi oraz jak samemu rozpoznać, czy jest się w równowadze energetycznej.


Powszechnie wiadomo, że mamy 7 czakr czyli głównych ośrodków energetycznych i każda z nich pełni swoją funkcję wpływając na nasze samopoczucie i zdrowie.


Spróbujmy jednak spojrzeć na czakry z szerszej perspektywy.


Wyobraźcie sobie trzy duże ośrodki.


Mamy więc trzy obszary: brzuch (druga czakra), klatka piersiowa (czwarta czakra) i głowa (szósta czakra). Pomiędzy tymi trzema ośrodkami mamy tzw. mosty, czyli przestrzenie łączące, dzięki którym energia może się zamanifestować. Mamy dwa mosty. Pierwszy to splot słoneczny (trzecia czakra), który łączy obszar brzucha z obszarem serca. Drugi to gardło (piąta czakra), który łączy obszar serca z głową.


Jeśli mosty są drożne tzn. otwarte, stabilne i bezpieczne, aby móc po nich przejść. Wtedy energie manifestują się i harmonizują w następujący sposób:


Czakra splotu słonecznego, gdy jest otwarta i zrównoważona pozwala przepłynąć energii z serca do brzucha, czyli spowodować, że nasze działanie i aktywność – czyli energia obszaru brzucha – zostają zasilone i wtedy zaczynamy działać. Otwarty splot słoneczny to szansa na realizację marzeń i wprowadzenie w życie planów i pragnień.

Czakra gardła, gdy jest otwarta i zrównoważona pozwala przepłynąć energii z serca do mózgu i na zewnątrz w formie komunikacji z otoczeniem. Komunikujemy wtedy swoje emocje i uczucia, pragnienia w sposób naturalny, płynny i swobodny.

Podsumujmy. Mamy więc trzy główne ośrodki: brzuch, serce i głowę oraz Dwa mosty – splot słoneczny i gardło. Więc mamy już 5 czakr omówionych. Pozostały nam jeszcze dwie, tzw. bramy zewnętrzne czyli czakra pierwsza, która łączy nas z pierwotną energią ziemi czyli początku istnienia formy materialnej oraz czakra siódma, która łączy nas z pierwotną energią nieba czyli początku istnienia formy niematerialnej. Obie czakry, gdy są otwarte i zrównoważone pozwalają nam połączyć się zarówno ze światem duchowym, jak i materialnym w takim samym stopniu nie lekceważąc żadnego z nich, gdyż oba są tak samo ważne w procesie manifestacji i kreacji pierwotnej energii życia.
W jaki sposób można samemu sprawdzić, czy czakry są zrównoważone? Odpowiedz sobie na następujące pytania:

Ośrodek Brzucha:


Ośrodek Serca:Ośrodek Głowy:


Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania w większości są twierdzące, oznacza to, że energia w danym ośrodku jest rozproszona, rozchwiana.

Wszystkie trzy ośrodki są tak samo ważne i ze sobą współpracują na co dzień tj. przesyłana jest między nimi informacja czyli energia. Na czakry warto patrzeć całościowo jako na jeden system. One są ze sobą ściśle powiązane, współpracują i reagują na siebie. Np. negatywne myśli tworzą negatywne emocje i blokują kreatywność, a pozytywne myśli tworzą pozytywne emocje i rozwijają kreatywność i poczucie stabilizacji.


Gdy jest zdrowie i równowaga, to przede wszystkim czujemy wewnątrz spełnienie, ukontentowanie tj, to, co myślę, czuję i robię czyli manifestuję, idzie ze sobą w parze, energia płynie i ma to swoje odzwierciedlenie w pozytywnych myślach, pozytywnych emocjach i w pozytywnej manifestacji. Do tego dążymy.

Jednakże jeśli doświadczamy zaburzeń w energii, które manifestują się jako choroba, ból, dyskomfort fizyczny, psychiczny czy mentalny, to wtedy musimy skierować uwagę do środka i rozpocząć naprawianie tego, co się zepsuło.

Oto metody przywracania równowagi w przepływie energii w poszczególnych czakrach:Podczas dzisiejszego spotkania, w odpowiedzi na Wasze zainteresowanie aromaterapią, chciałabym omówić wątek korzystania z olejków eterycznych w celu usprawnienia przepływu energii.

Aromaterapia jest bardzo dobrym środkiem, dzięki któremu możemy sobie pomóc i wyrównać procesy przepływu energii w ciele.


Najlepsze efekty uzdrawiania czakr otrzymamy, jeśli w pełni zaangażujemy w ten proces umysł i skupienie. Ważna jest intencja, gdy chcemy użyć aromaterapii, pamiętając, że pozytywny umysł kreuje pozytywne rezultaty.


Powiedzmy teraz, jak olejki mogą nam pomóc w uzdrawianiu czakr. Zdrowie i równowaga energetyczna jest wtedy, gdy dolne czakry są rozgrzane a górne schłodzone. Mowa tutaj o uniwersalnej zasadzie przepływu energii tzw. Woda do Góry Ogień na Dół. Oznacza to, że energia ognia z serca spokojnie płynie w dół przez splot słoneczny do brzucha, a ciepło brzucha rozgrzewa energie wody w nerkach, która spokojnie płynie po kręgosłupie do mózgu wyciszając i uspokajając – czyli chłodząc umysł.
Aby otworzyć i zrównoważyć czakry oraz przywrócić przepływ pomiędzy nimi należy korzystać odpowiednio z takich olejków, które będą dawały nam pożądany efekt: rozgrzewając brzuch i chłodząc głowę.


Oto przykłady olejków rozgrzewających, które pomogą w przywracaniu równowagi w dolnych czakrach (omawiane wcześniej: obszar brzucha, splot słoneczny i czakra pierwsza):

Mieszanka dottera on guard, cynamon, gozdzik, drzewo sandałowe, frankincense, wild orange,, rozmaryn, czarny pieprz, imbir .

Warto jeszcze dodać, że splot słoneczny jest splotem nerwowym, dlatego szybko się spina pod wpływem stresu, co odcina przepływ krwi z serca w dół do brzucha, powodując napięcie emocjonalne i słabe krążenie krwi. Czyli zaburzony jest przepływ energii Ogień na Dół. Korzystając z powyżej wymienionych olejków możemy mocno wesprzeć witalność i poczucie bezpieczeństwa oraz wewnętrznej mocy.


Aby sprawić, aby energia w mózgu była chłodna, warto połączyć aromaterapię z medytacją, praktykując oddech i uważność. Olejki dające uczucie chłodu takie jak mięta, lawenda, eukaliptus, mieszanka dottera AIR czy drzewko herbaciane będą doskonałym wyborem do praktyki wewnętrznej równowagi, wyciszenia i spokoju, jednocześnie głęboko oddychając i afirmując dla siebie wewnętrzną harmonię.
Pamiętajmy jeszcze o obszarze serca. Osobiście lubię tutaj aplikować mieszankę lawendy i cytryny, gdyż daje mi ona uczucie rześkości i równowagi, otwarcia się na świat, lubię to robić po porannym prysznicu przed spotkaniem się z innymi osobami, tak aby móc zaoferować innym pozytywna wibrację płynącą z mojego serca.

Chciałabym jeszcze wspomnieć o olejku rozmarynu, który ma działanie rozgrzewające, ale wykorzystuje się go do wspierania pracy mózgu. Jest działanie polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych i wyostrzania zmysłów. Więc nie będzie on miał zadania wyciszenia i uspokojenia umysłu, wręcz przeciwnie pobudzi on pracę mózgu, co może być korzystne w momencie, gdy mamy uczucie zamulenia, zamglenia mózgu, ciężaru i przytłumienia.


A oto moje pomysły na rytuały równoważenia czakr olejkami:

Rytuał 1 – Spokojna Głowa – Energia Wody

Krok 1 – przygotuj intencję – spokojnie zrób kilka głębokich oddechów, poczuj swój mózg, poczuj siebie

Krok 2 - wybierz jeden z olejków: lawenda, mięta lub eukaliptus. Zaaplikuj na skronie, czoło i za uszy

Krok 3 – z zamkniętymi oczami poczuj jak zmienia się energia w głowie, spokojnie oddychając przywołaj obraz spokojnej tafli wody, lub wyobraź sobie coś niebieskiego

Krok 4 – zrób dłońmi machając morską bryzę, wydychając przez usta


Rytuał 2 – Przyjazne Serce – Energia Serca

Krok 1 – przygotuj intencję – spokojnie zrób kilka głębokich oddechów, poczuj swoje serce, poczuj siebie

Krok 2 – wybierz olejki i zaaplikuj na klatkę piersiową

Krok 3 – połóż dłonie na klatce piersiowej, oddychając poczuj jak zmienia się energia serca, przywołaj otwartą przestrzeń, wyobraź sobie słoneczny dzień, ciepło

Krok 4 – wdech otwórz klatkę piersiową, wydech zamknij – powtórz kilka razy


Rytuał 3 - Silne Ciało – Energia Ziemi

Krok 1 – połóż dłonie na brzuchu, przygotuj intencję, zrób kilka głębokich oddechów do brzucha, poczuj jak brzuch porusza się wraz z oddechem

Krok 2 – wybierz olejki i zaaplikuj na brzuch

Krok 3 – ponownie połóż dłonie i oddychaj głęboko do brzucha, wdech brzuch się powiększa, wydech brzuch wchodzi do środka.

Krok 4 – zatrzymaj się, przywołaj energie ziemi, poczuj ziemię pod stopami, pod pośladkami, poczuj wsparcie miejsca, w którym się znajdujesz, głębsze uziemienie.67 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

©2020 by Ola Mason.